Rychlá půjčka pro důchodce
Panuje mnoho mýtů o tom, že senioři nemají šanci na získání půjčky. Opak je však pravdou a na trhu najdete řadu poskytovatelů, kteří jsou ochotni sjednat úvěr i lidem v důchodovém věku.
V čem se půjčky pro důchodce liší od ostatních úvěrů a kde si je můžete sjednat?
Kolik zvládnete splácet?
Vyzkoušejte jednoduchou kalkulačku, díky které si sami ověříte, jakou měsíční výši splátky si můžete dovolit, aniž byste ohrozili svůj rozpočet.
Co jsou to půjčky pro důchodce?
Půjčky pro důchodce se většinou nějak zvlášť neliší od klasických spotřebitelských úvěrů. Obvykle na ně dosáhnou osoby do 70 let věku.
Konkrétní věkové omezení si stanovují jednotlivé instituce samy. Úvěr je dostupný i pro osoby v invalidním důchodu.
Stačí, když poskytovateli doložíte výši pobíraného důchodu. Pokud chcete dosáhnout na vyšší částky, můžete přihodit i další své příjmy, například z brigád, nebo je možné přizvat na pomoc ručitele.
Toho mohou poskytovatelé vyžadovat i v případě, že váš věk přesáhne určitou hranici. Tu si každá instituce stanovuje sama.
Čím se půjčky vyznačují?
Jako důchodce obvykle dosáhnete na nižší částky v řádu několika tisíců korun.
Disponujete-li vyššími příjmy, můžete se dostat i na desítky tisíc korun. Konkrétní nabídka se u jednotlivých poskytovatelů liší.
Někteří jsou benevolentnější a půjčí vám i s horší bonitou, jiní budou naopak zdrženlivější. U většiny poskytovatelů můžete požádat o odklad splátek, který je však často placený.
Pro koho jsou půjčky vhodné?
Půjčku oceníte zejména v případě, pokud vám do života vstoupí nečekané výdaje a vaše úspory nejsou dostatečné. S půjčkou výzvu hravě překlenete a vyhnete se zbytečným problémům navíc.
Půjčky pro důchodce se hodí například pro:
- Pokrytí výdajů po ztrátě brigády
- Uhrazení školních aktivit a výletů pro děti
- Zajištění financí na úpravu bytu nebo zahrady
- Uhrazení nákladů za právní konzultace
- Úhrada placených lékařských zákroků
Nabízí půjčky banky i nebankovní společnosti?
Senioři mají na výběr z půjček od bank i nebankovních institucí. Bankovní půjčky pro důchodce se vyznačují nižšími úroky a vyššími částkami k vypůjčení, ale mohou disponovat přísnějšími podmínkami pro schválení.
Naopak nebankovní poskytovatelé nabízejí rychlejší vyřízení, menší administrativní zátěž a často akceptují i žadatele s horší bonitou. Připravte se ale na to, že si účtují podstatně vyšší úrokové sazby a RPSN.
Na co se při výběru půjček zaměřit?
Při výběru půjčky je dobré se zaměřit na úrokovou sazbu, která z velké části ovlivní, kolik vás bude půjčka celkem stát. Ale jen na úrok se spoléhat nestačí.
Nezapomeňte se podívat také na RPSN, která zahrnuje nejen úroky, ale i všechny další poplatky, jež s půjčkou souvisí.
V neposlední řadě si projděte podmínky splácení. Ověřte si například to, zda můžete požádat o odklad splátek a kolik zaplatíte za případné opoždění splátky.
Jednoduchá žádost online
Úvěr si sjednáte online snadno a rychle, a to bez nutnosti návštěvy pobočky. Náš přehledný systém vám umožní porovnat nabídky od bezpečných poskytovatelů s licencí od ČNB na jednom místě. Stačí zadat požadovanou částku a dobu splácení.
Během okamžiku se vám zobrazí seznam dostupných a ověřených úvěrů. Vyberte si nabídku, která vám nejvíce vyhovuje, a pusťte se do sjednání.
K dokončení žádosti budete potřebovat dva doklady totožnosti a doklad o příjmu. Úvěrovou smlouvu podepíšete jednoduše online a peníze budete mít na účtu většinou do pár minut.
Výhody a nevýhody půjčky
- Peníze máte na účtu do pár minut
- Nižší i vyšší částky k vypůjčení
- Nižší nároky na bonitu
- Jednoduché a rychlé sjednání online
- Věkové omezení (většinou do 70 let)
- Vysoké riziko předlužení a spadnutí do dluhové spirály
- Možné poplatky za sjednání
- Vyšší úrokové sazby
Často kladené otázky
Mohu získat nebankovní půjčku na cokoliv?
Ano, většina nebankovních půjček je bezúčelová, takže je můžete použít na cokoliv.
Kdy je výhodnější nebankovní půjčka?
Nebankovní půjčka může být výhodnější, pokud potřebujete peníze rychle, máte negativní úvěrovou historii nebo nesplňujete podmínky pro bankovní půjčku.
Jaké poplatky se platí u nebankovních půjček?
Kromě úroku můžete platit poplatky za sjednání půjčky, vedení úvěrového účtu, pojištění a další.
Jaké jsou důsledky nesplácení nebankovní půjčky?
Nesplácení může vést k vysokým sankčním poplatkům, exekuci a negativnímu záznamu v registru dlužníků. Pokud vám úvěry přerostou přes hlavu, může vše vést až k insolvenčnímu řízení.
Kam dál?