Půjčka 150 000 Kč ihned na účet
Hledáte způsob, jak financovat investici do rekonstrukce nebo konsolidaci svých závazků? Vhodným řešením může být půjčka 150 000 Kč.
S ní pokryjete většinu nákladů, přičemž úvěr lze bez větších problémů splatit do pár let. Jak funguje a kde si ji můžete sjednat?
Kolik zvládnete splácet?
Vyzkoušejte jednoduchou kalkulačku, díky které si sami ověříte, jakou měsíční výši splátky si můžete dovolit, aniž byste ohrozili svůj rozpočet.
Co je to půjčka 150 000 Kč?
Půjčka 150 000 Kč je ve zkratce řečeno finanční produkt, který si můžete sjednat na dobu delší než jeden rok. Řadí se tak mezi střednědobé až dlouhodobé úvěry.
U nich je plusem nejen možnost rozdělení splátek do více let, ale i nižší úrokové sazby. Ve většině případů si ji můžete sjednat bez udání účelu, díky čemuž lze prostředky využít na cokoliv.
Čím se půjčka vyznačuje?
Půjčka 150 000 Kč vás potěší především dobou splatnosti, která se zpravidla pohybuje od několika měsíců až po 10 let. Je tedy jen na vás, jak si ji nastavíte.
Jelikož se jedná o vyšší částku, většina poskytovatelů nabízí možnost pojištění schopnosti splácet.
Pro koho je půjčka vhodná?
Půjčka ve výši 150 000 Kč je vhodná pro jednotlivce, ale i OSVČ, kteří potřebují financovat větší výdaje a zároveň vědí, že budou schopni úvěr splácet.
Samozřejmostí je tedy stabilní příjem, s jehož pomocí pokryjete pravidelné výdaje i splátky půjčky.
Půjčka 150 000 Kč se hodí například pro:
- Rekonstrukci bytu či domu (nová koupelna, zateplení, nový kotel)
- Nákup ojetého automobilu
- Konsolidaci či refinancování stávajících závazků
- Financování studia či rekvalifikaci v jiném oboru
Nabízí půjčku banky i nebankovní společnosti?
Hledáte-li půjčku ve výši 150 000 Kč, máte na výběr ze dvou možností, a to bankovního a nebankovního úvěru. Banky se vyznačují přísnějšími podmínkami pro schválení.
Důraz kladou na vaši bonitu a příjmy, přičemž prověřují i registry dlužníků. Na druhou stranu můžete očekávat výhodnější podmínky a férové jednání.
Naopak nebankovní společnosti často nevyžadují tolik dokladů a jsou schopné přimhouřit oko i nad menšími zápisy v registrech. Za to si však účtují vysoké úrokové sazby i poplatky.
Na co se při výběru půjčky zaměřit?
V první řadě by vás měla zajímat úroková sazba, která určuje, kolik za půjčené peníze zaplatíte. Dále se zaměřte na RPSN (roční procentní sazba nákladů), která zahrnuje nejen úrok, ale i další poplatky spojené s půjčkou.
Pozor si dejte také na zmíněnou dobu splácení, která by měla vždy odpovídat vašim reálným možnostem splácení.
Jednoduchá žádost online
V dnešní digitální době už nemusíte obíhat pobočky a vyplňovat hory papírů. Mnoho bank i nebankovních společností umožňuje vyřídit žádost o půjčku jednoduše a rychle online.
Prvním krokem je výběr vhodného poskytovatele, využít k tomu můžete naše srovnání, které zahrnuje pouze ověřené poskytovatele s licencí od ČNB.
Poté už jen vyplníte údaje, dodáte potřebné dokumenty a máte hotovo.
Výhody a nevýhody půjčky
- Vhodná pro nečekané výdaje i větší investice
- Často flexibilní nastavení doby splatnosti
- Nižší úrokové sazby než u mikropůjček
- Rozložení splátek i do několika let
- Pohodlné sjednání online během pár minut
- Při nesprávném nastavení splátek může zatížit váš rozpočet
- Větší dopad na vaši bonitu
- Detailnější zhodnocení vaší žádosti
Často kladené otázky
Kdo si může půjčit?
Půjčku 150 000 Kč si může vzít prakticky kdokoli, kdo splňuje podmínky daného poskytovatele. Obecně je potřeba být zletilý, mít trvalý pobyt v ČR a disponovat dostatečným a prokazatelným příjmem.
Jaká je úroková sazba u půjčky?
Úroková sazba se liší v závislosti na poskytovateli, vaší bonitě, době splácení a dalších faktorech. U vyšších částek bývají úrokové sazby nižší než u mikropůjček.
Je možné půjčku splatit předčasně?
Ano, většina poskytovatelů umožňuje předčasné splacení půjčky. Někteří si za to ale mohou účtovat poplatek.
Co se stane, když nebudu moci splácet?
V případě potíží se splácením kontaktujte co nejdříve svého poskytovatele. Pokuste se společně najít vhodné řešení, například v podobě odkladu splátek nebo úpravy splátkového kalendáře.
Kam dál?