Konsolidace od České spořitelny nabízí mnoho výhod - sloučení téměř všech možných dluhů do jednoho za výhodnějších podmínek. Odpouštění až 15 splátek při řádném splácení, výši měsíční splátky si můžete snížit nebo zvýšit dle vaší potřeby. Škoda jen jednorázového poplatku ve výši 1 % z celkové výše úvěru za vyřízení žádosti o konsolidaci na pobočce.
Moneta Money Bank nabízí výhodnou konsolidaci nejen vašich půjček, uvěrů na kreditních kartách, kontokorentů, ale navíc také půjček vašich rodinným příslušníků. Vyřízení konsolidace probíhá rychle a je zcela zdarma, na rozdíl od některých konkurenčních nabídek. Můžete také požádat o dodatečné finanční prostředky a využít je na cokoliv.
Zonky nabízí férovou půjčku od lidí. Při dobré bonitě můžete dosáhnout i na nižší úrok, než v bance. Výhodou je předčasné splacení půjčky kdykoliv v jejím průběhu zcela zdarma. Počítejte ale s poplatkem ve výši 2% z půjčené částky.
Spojení půjček od společnosti Home Credit nabízí výhodný způsob, jak sjednotit více půjček nebo závazků do jednoho s RPSN již od 10,73 %. Výhodou jsou nulové poplatky za vyřízení žádosti a za vedení účtu, potěší také možnost mimořádné splátky nebo předčasného splacení kdykoliv v průběhu půjčky.
Dvě osvědčené cesty, které souvisí s možností zvýhodnit si stávající půjčku, nebo půjčky. To je konsolidace, stejně jako refinancování. Primární cíl obou možností je jasný a je spojený se snížením úroku, stejně jako snížením RPSN. Podívejte se na současné možnosti u jednotlivých poskytovatelů a porovnejte si je se svými úvěrovými produkty. Pokud jsou vaše půjčky výhodnější, máte jeden z ideálních úvěrových produktů. Pokud výhodnější nejsou a hodnoty jsou vyšší, může to být důvod převodu půjčky jinam.
Jde o postup, který je vhodný pro ty klienty, kteří mají několik úvěrových produktů, které nejsou výhodné. V rámci konsolidace půjček dojde nejprve k jejich spojení do jednoho, a poté k převodu k jiné bance, nebo nebankovní společnosti. Výsledkem může být jak celkové zvýhodnění, tak zcela pochopitelně i jenom jedna jediná splátka, v nově nastaveném splátkovém kalendáři.
Tento postup se týká primárně těch klientů, kteří mají jenom jednu jedinou půjčku, kterou chtějí zvýhodnit. Ta je u stávajícího poskytovatele zcela uhrazena a u nového je vytvořený nový závazek. Refinancování půjček je tedy převedení jednoho jediného úvěru jinam za účelem výhodnějších podmínek.
Není to jenom primární snížení úrokové sazby a RPSN, z čehož plyne možnost eliminace různých poplatků a jiných plateb. Důvod proč konsolidovat je spojený i se zvýhodněním splátek. Podívejte se na možné nabídky a zjistěte, která by pro vás byla optimální. Ideálním cílem obou dvou postupů je snížení aktuální měsíční splátky, aby méně zatěžovaly váš rozpočet. Dále může dojít i k celkovému zkrácení doby splácení, třeba i o několik měsíců.
Přemýšlíte o možném zvýhodnění? Je třeba vědět, že dnes není problémem zvýhodnit si většinu standardních úvěrových produktů, které na našem trhu existují. Jedná se o bankovní i nebankovní půjčky, bez ohledu na to, zda jsou účelové nebo neúčelové, hotovostní či bezhotovostní. Zvýhodnit lze také dluhy na kreditních kartách, leasingy, kontokorenty a řadu dalších půjček, které můžete jako klient mít.
Na rozdíl od hypoték zde neexistují pevně stanované termíny, kdy by mohla být provedena konsolidace, nebo kdy by mohlo být provedeno refinancování. Proto je na každém konkrétním klientovi, kdy se k tomu rozhodne. Signálem může být budoucí vývoj úrokových sazeb v České republice, stejně jako třeba zajímavá nabídka, slibující úrok, který je velmi hluboko pod současným běžným standardem. Využít takovou nabídku se pochopitelně velmi výrazně vyplatí.
Zajímají vás další dodatečné informace, které se konsolidace a refinancování týkají? Podívejte se na nejčastější otázky, včetně správných a v současné době aktuálních odpovědí.
Kdo si může o konsolidaci nebo refinancování požádat?
V podstatě každý, kdo má půjčku nebo půjčky, které chce zvýhodnit. Zda je to možné lze posoudit procházením nabídek jednotlivých možností, se kterými přicházejí banky, nebo nebankovní společnosti.
Kde si lze požádat?
U konkrétního poskytovatele, který konsolidaci, nebo refinancování nabídne. Postup žádosti je popsán v samotných podmínkách banky či nebankovní společnosti. Většina poskytovatelů se dnes snaží o to, aby prvotní žádost byla co nejjednodušší. Může být realizováno jak osobně, tak pomocí prostředků vzdálené konsolidace (online přes internet).
Je převodem spojena složitá administrativa?
Nemusí být. U některých bank i nebankovních společností stačí podepsat plnou moc, a ty vše zařídí za klienta. Jednají tak se současnými poskytovateli půjček, zajistí kompletní splacení, vytvoří nový úvěrový produkt a jediným dalším úkolem klienta je podpis nové smlouvy. Nic více není nutné řešit.
Jaké podmínky je třeba splnit?
Podobné, jako v případě žádosti o půjčku. Roli hraje primárně bonita klientů, s přihlédnutím k příjmům a výdajům, finanční minulosti, či platební morálce. Každý poskytovatel má své jasné specifikace podmínek převodu půjček. Najít je lze nejčastěji přímo na webových stránkách, kde lze načerpat i další důležité informace s převodem související.
Jak vybrat nejlépe?
Prioritou by mělo být celkové zvýhodnění. Tedy podstatné snížení úroku a tak i celkově splatné částky. Přihlédnout je vhodné také k budoucímu nastavení splátkového kalendáře, kdy by výše splátky měla být ve vašich finančních možnostech. Pokud budou všechny parametry lepší než stávající úvěr, a zároveň půjde o nejlepší nabídku na trhu, došlo k nejlepšímu výběru.
Co vše je k refinancování či konsolidaci potřeba?
Podání žádosti a také doložení dokumentace k vašim stávajícím půjčkám. Jde o všechny smlouvy a jiné dokumenty, které jste při sjednávání původního úvěrového produktu dostali. Pokud je nemáte, je dobré si je od současného věřitele vyžádat, nebo si je stáhnout v administrativním rozhraní či z mailu, pokud šlo o půjčku, která byla vyřizována výhradě elektronicky.
Lze získat peníze navíc?
Je mnoho poskytovatelů, kteří umí svým klientům nejenom zvýhodnit stávající půjčku. Vycházejí jim vstříc i v tom, že jim mohou nabídnout finanční prostředky navíc. Za stejných podmínek, jako bude mít převedená půjčka. Výše poskytnutých finančních prostředků se odvíjí primárně od bonity a všech dalších souvisejících ukazatelů.
Kdo konsolidace nebo refinancování nabízí?
Nabídky lze najít napříč současným úvěrovým spektrem. Tuto možnost tak umí nabídnout nebankovní společnost, umí s ní přicházet také velké i malé banky, stejně jako se do popředí dostává také P2P segment (půjčky od soukromých osob), kde se na zvýhodnění úvěru skládají běžní lidé.
Má daný postup i nevýhody?
Určitě ano. Týkají se však situace, kdy po posouzení žádosti dojde k tomu, že půjčka nemusí být zvýhodněna, splátky nemusí být sníženy a délka splatnosti zkrácena. V takovém případě má však klient právo takový nový závazek odmítnout a zůstat u stávající půjčky. K samotnému přesunu totiž dojde až ve chvíli podepsání nové smlouvy.
Může být žádost zamítnuta?
Ano, může. Na refinancování ani konsolidaci není ze strany klientů nikdy jasný přímý nárok. Pokud dojde k zamítnutí žádosti, je to hlavně z důvodu špatné bonity daného klienta, nebo z důvodu špatné platební morálky, které plyne z frekvence splácení jeho stávajících půjček.
Lze zvýhodnit půjčku vícekrát?
Ano, je to možné. Konkrétní podmínky většiny poskytovatelů umožní výhodné předčasné splacení, a tak lze půjčku převést k jinému i několikrát. Roli hraje hlavně celková doba splatnosti a pochopitelně i to, aby se tento postup opět skutečně vyplatil.
Kde se zjistí nové platební údaje?
Všechny důležité informace budete mít ve smlouvě nebo jiných pokynech té banky nebo nebankovních společnosti, ke které byly vaše úvěrové produkty převedeny. V případě potřeby je možné vyžádat si je na infolince, na pobočce, nebo je najít v rámci administrativního rozhraní. Chybou je zasílat splátky na původní číslo účtu, jelikož s původním poskytovatelem už nemá klient nic společného.
Je zvýhodnění zpoplatněno?
Záleží na konkrétním poskytovateli. Jelikož se od poplatků stále více upouští, je velmi pravděpodobné, že daný postup bude realizován bez poplatku. U některých poskytovatelů půjček se ale objevit může. Nejčastěji ve formě jednorázové platby, ve výši v rozmezí 1 – 2 tisíce korun.